Sporta sacensības un sporta likmes – kā cimds ar roku!            

Angļu teiciens vēsta – sports un sporta likmes sader kopā kā ievārījums un zemesriekstu sviests. Latvieši gan teiktu – sader kopā kā cimds ar roku vai kā kartupeļi ar biezpienu! Iespējams, ir sporta entuziasti, kuri teiks, ka sportisti piedzīvo pilnīgi citas izjūtas nekā sporta likmju izdarītāji, taču patiesībā viss noved pie vienas patiesības – zināšanas ir svarīgas, taču visu izšķir veiksme.

Jebkurš sportists, jebkurš sporta līdzjutējs un jebkurš cilvēks, kas ir aizrāvies ar sporta likmēm, jums apstiprinās, ka piedzīvo vienlīdz lielu prieka un zaudējuma sajūtu dramatiskās situācijās. Patiesībā sporta likmes kutina nervus daudz vairāk, jo, piemēram, ja tu esi sportists, tu tik un tā kontrolē situāciju un no tevis kaut kas ir atkarīgs. Ja tu esi vienkārši sporta līdzjutējs, no tevis nekas nav atkarīgs, bet tev arī nav ko zaudēt. Ja tu esi aizrāvies ar sporta likmēm – tu neko nevari kontrolēt, bet tev ir ko zaudēt! Tas ir neprāts, vai ne? Bet tieši neprāts dažreiz ir vajadzīgs, lai atpūstos. Un, būsim godīgi, no visiem neprātiem, kādi iespējami, sporta likmes ir mazākais ļaunums – tās vismaz var nest papildus ienākumus un sagādā patīkamu adrenalīna devu, kamēr skatāties kādu futbola maču vai boksa cīņu.

Sporta likmes mēdz izdarīt dažādi cilvēki, neviens no tiem nav labāks vai sliktāks, jo svarīgākais, protams, ir samērīguma princips. Ir cilvēki, kuri piedalās totalizatorā tikai tāpēc, lai pierādītu savu sportisko erudīciju – šie cilvēki ir pārliecināti, ka zina pareizās atbildes, jo apzinīgi seko līdzi sporta pasaules notikumiem. Vai šie cilvēki uzvar? Jā, protams, viņi noteikti uzvar biežāk nekā tie, kuri īsti neko nesaprot un paļaujas tikai uz veiksmi, taču tik un tā viņu zināšanas negarantē uzvaru. Sporta likmes ir spēle, kur dažreiz izdevīgāk ir derēt par kādu zaudējumu nevis uzvaru, taču īsti sporta līdzjutēji šādu pieeju nevar atļauties. Viņu likmes vienmēr būs par savas favorītkomandas uzvaru!

Uzzini vairāk- https://www.optibet.lv/lv/totalizators/

            Tā noteikti ir laba sajūta, ja izdodas laimēt kaudzi naudas tikai tāpēc, ka komanda vai sportists, kuram tici, piedzīvo leģendāru uzvaru, bet paradokss šajā sistēmā tomēr paliek – jo labāks ir tavs favorīts, jo sliktākas ir likmes viņa labā. Jo sliktākas ir cerības, ka, piemēram, sporta klubs X uzvarēs spēlē, jo sporta likmēs tā ir lielāka cerība. Kas no tā sanāk? Sanāk, ka sporta likmes motivē līdzi just arī vājākām komandām un tāpēc arī sporta sacensības un sporta likmes ir tik saistīti jēdzieni. Tā ir spēle, ko izbauda visi iesaistītie!